O grze
O grze

 

Wstęp


Global Epidemic jest grą strategiczną w której przedstawiono apokaliptyczną wizję świata nękanego przez śmiertelne epidemie. Global Epidemic to pierwsza gra na świecie, gdzie główną osią rozgrywki jest walka z niewidocznym przeciwnikiem, który z bezwzględnością prymitywnego i bezdusznego mikroorganizmu uśmierca całe miasta, kraje, kontynenty, a ostateczną stawką jest przetrwanie gatunku ludzkiego.

Gra składa się z szeregu misji, w których gracz zmierzy się z najgroźniejszymi patogenami jakie poznał człowiek, wirusem Ebola, dżumą, czarną ospą i wieloma innymi. Pojawią się również misje, gdzie gracz stanie w obliczu jeszcze groźniejszego przeciwnika, skrywanymi w tajnych laboratoriach wytworami inżynierii genetycznej. Równie przerażające jest to, co ukrywa się w najbardziej mrocznych i wilgotnych zakątkach równikowej dżungli. Wraz z postępem gry, cywilizacja jaką znamy powoli chyli się ku upadkowi, jedynie od gracza zależy, czy ludzkość ostatecznie przetrwa tą próbę.

W Global Epidemic przedstawiono fikcyjny scenariusz wydarzeń, istnieje jednak spore podobieństwo do wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości. Wielokrotnie już w historii gatunku ludzkiego epidemie dziesiątkowały populację ludzką. Przykładem jest epidemia grypy z lat 1918-1919 na którą zachorowała 1/3 ówczesnej ludzkości, z czego zmarło w wyniku choroby prawie 100 mln ludzi. Łącznie epidemia ta zebrała więcej ofiar niż II wojna światowa.

Jednocześnie, nikt nie może zagwarantować, że podobne wydarzenia nie dotkną nas w przyszłości. Być może w tej chwili, gdzieś na świecie jakaś nowa odmiana wirusa atakuje swe pierwsze ofiary, by następnie w ciągu kilku tygodni zmienić nie do poznania cały świat jaki znamy.

A jak będzie wyglądał ten nowy świat ? Prawdopodobnie upadną rządy, załamią się gospodarki krajów, nastąpi chaos i rozkład społeczeństwa. Świat podzieli się na chorych i zdrowych, a prawo obowiązywać będzie tylko tych drugich. Chorzy zaś zostaną zapomniani i pozostawieni w swych cierpieniach samym sobie.

Czy jesteśmy gotowi jako ludzkość na taki scenariusz ? czy robimy wszystko by być przygotowanym na najgorsze ? W grze Global Epidemic masz szansę uchronić ludzkość przed najgorszym, a czy również nas ktoś ochroni, gdy nadejdzie czas apokalipsy ?

 

Główne cechy gry

 

• Realistyczny model rozprzestrzeniania się epidemii
• Zarządzanie sytuacją epidemiologiczną z poziomu mapy świata
• Opracowywanie nowych leków i szczepionek
• Przeprowadzanie kwarantann i dezynfekcji
• Możliwość zmierzenia się z najgroźniejszymi patogenami (gorączka krwotoczna Ebola, wąglik, dżuma, ptasia grypa i inne)
• Zagrożenia związane z atakami bioterrorystycznymi, epidemiami naturalnymi, wypadkami w laboratoriach, mutacjami i wytworami inżynierii genetycznej
• Rozbudowane drzewo technologii związanych m.in. z mikrobiologią, inżynierią genetyczną, inżynierią społeczną oraz wojskowością
• Szereg misji o zróżnicowanym charakterze i trudnymi dylematami moralnymi do rozstrzygnięcia
• Wygodny system sterowania upływem czasu
• Klimatyczne i przejmujące ilustracje
• Wersje pod systemy Windows, Linuks oraz Mac

 

 

 


Copyright 2008 Global Epidemic